•   070-3970723
  • Menu Menu
Forsa Advies
  • Trainingen
      • Complete aanbod
        Wilt u bekijken welke trainingen er starten volgende maand? Of kijken welke trainingen er starten bij u in de buurt?

        Gebruik de sorteer- en filtermogelijkheden van ons complete trainingsoverzicht.

        Overzicht trainingen
    • Alle Opleidingen
      • Projectmanagement
      • PRINCE2
      • IPMA
      • WISP®
      • Programma- en portfoliomanagement
      • MSP®
      • MoP®
      • P3O®
    • pw1
      • Risicomanagement
      • M_o_R
      • IT informatie- en servicemanagement
      • BiSL®
      • ITIL®
      • COBIT®2019
      • Lean
      • Lean
    • pw2
      • Verandermanagement
      • Verandermanagement
      • Spiral Dynamics
      • Agile Werken
      • AgilePM®
      • Scrum
      • SAFe®
      • PRINCE2 Agile
    •   pw3
      • Persoonlijke vaardigheden
      • Soft Skills voor Projectmanagers
      • Facilitation Foundation
      • Onderhandelen voor projectmanagers
      • Stakeholder Engagement Foundation
  • Trainingen
    • Projectmanagement
      • PRINCE2
      • IPMA
      • WISP®
    • Programma- en portfoliomanagement
      • MSP®
      • MoP®
      • P3O®
    • Risicomanagement
      • M_o_R
    • IT Service- en informatiemanagement
      • BiSL®
      • ITIL®
      • COBIT®2019
    • Lean werken
      • Lean
    • Verandermanagement
      • Spiral Dynamics
    • Agile Werken
      • Agile Scrum
      • AgilePM®
      • Scrum
      • SAFe®
      • PRINCE2 Agile
    • Persoonlijke vaardigheden
      • Soft Skills voor Projectmanagers
      • Facilitation Foundation
      • Onderhandelen voor projectmanagers
      • Stakeholder Engagement Foundation
  • Incompany
  • Advies
  • Nieuws
  • Evenementen
  • Webshop
  • Over ons
  • Zoek
  • Menu Menu
    Home    Trainingen    Verandermanagement    Verandermanagement Fasttrack

    Verandermanagement Fasttrack inclusief examens

    8

    5 lesdagen 5-6 weken 2.940 (excl. btw)

    Amsterdam, Rijswijk en Utrecht


    •  Training geaccrediteerd door APMG i.s.m. het Change Management Institute
    •  Zeer praktische training met veel nuttige handvatten en een certificering in één
    •  Trainers met veel praktijkervaring in o.a. procesimplementaties en Agile transformaties
    Offerte aanvragen Download brochure
    • Vind hier jouw training

    • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

    Ook op incompany basis!

    Samen met je collega’s leren hoe je verandering tot stand brengt in je eigen organisatie of bij je klanten? Neem contact op voor een vrijblijvende offerte.

    inittab

     

    Wat houdt deze training Verandermanagement Fasttrack in?

    Het zijn niet de sterksten die overleven maar diegenen die zich het beste kunnen aanpassen. – Charles Darwin.


    De ontwikkelingen op onder meer juridisch, technologisch, economisch, politieke of maatschappelijk vlak volgen elkaar steeds sneller op. Deze wijzigingen kunnen van invloed zijn op je organisatie. Dat betekent dat ook jouw organisatie, ongeacht of deze commercieel van aard is of een publieke taak vervult, steeds sneller op deze veranderingen moet inspelen.


    Organisaties die proactief en slagvaardig met veranderingen omgaan trekken het beste talent aan, anticiperen op nieuwe markten en komen daadkrachtig met vernieuwing in hun aanbod van diensten en producten. Daarentegen dreigen organisaties die zich niet of pas laat opnieuw uit kunnen vinden, hun afnemers en daarmee hun bestaansrecht te verliezen. Om voortvarend en effectief te kunnen veranderen is een gedegen change management, oftewel verandermanagement nodig.


    Dus als jij je afvraagt: ‘hoe krijg ik mensen mee?’, dan is deze training perfect voor jou. De Verandermanagement Fasttrack training gaat in op de belangrijkste modellen, instrumenten en inzichten op het gebied van verandermanagement. Om ervoor te zorgen dat de oefeningen herkenbaar en praktisch zijn, ga je aan de slag met je eigen casus en/of die van de medecursisten. Daarmee bevat de training een flinke dosis praktijk, waarmee je je volgende werkdag al aan de slag kunt!


    Bovendien kun je het internationaal erkende Change Management Foundation en het Change Management Practitioner examen afleggen van APMG. Deze Verandermanagement Fasttrack combineert de Foundation en Practitioner trainingen in één.

    Waarom een Verandermanagement Fasttrack training volgen bij Forsa Advies?

    • Je volgt je training bij een door APMG-International geaccrediteerde opleider. Je kunt dus rekenen op up-to-date lesmateriaal, vakkundige trainers en een uitstekende service.
    • Deze Change Management certificering wordt verder erkend door het Change Management Institute in Australië.
    • Onze verandermanagementtrainingen worden door deelnemers gewaardeerd met een 9+ op vergelijkingssites.
    • Een uitstekende examenvoorbereiding en een hoog slagingspercentage ondersteund door onze e-learning.
    • Onze trainers combineren jarenlange ervaring uit de praktijk met uitstekende trainersvaardigheden.

    Voor wie?

    Je bent werkzaam als directielid, programmamanager, projectmanager, operationeel manager, portfoliomanager, verandermanager, change agent, coach of adviseur in verandertrajecten. Er zijn geen specifieke certificaten nodig als voorkennis. Voldoe je niet aan het profiel en heb je wel interesse in deze trainingen? Neem dan contact met ons op. Wij adviseren je graag.


    Contact opnemen

    Leerdoelen

    Deze training beoogt je effectiever te maken in het:

    • starten, begeleiden en duurzaam maken van verandering op organisatieniveau
    • begeleiden en ondersteunen van mensen in verandertrajecten
    • tonen van het benodigde leiderschap in verandering
    • samenstellen, begeleiden en bouwen van een effectief team
    • communiceren en betrekken van stakeholder
    • vervullen van jouw rol als trekker/begeleider van verandering

    Bovendien bereidt de training je voor op het succesvol afleggen van het Change Management Foundation en het Practitioner examen.

    Voor het volledige programma, zie onderaan deze pagina.

    Studiebelasting en lesmethode

    De studiebelasting bestaat uit voorbereiding per les en studie voor het examen na afloop van de training. Dit is in totaal ongeveer 40 uur buiten de lesuren. De training is actief en afwisselend van opzet met een variatie aan werkvormen. Je kunt hierbij onder andere denken aan interactieve plenaire discussies, in groepsverband vraagstukken oplossen, quizjes en een rollenspel. Bij voorkeur breng je een casus uit je eigen praktijk in.

    Tijdsduur

    Deze training bestaat uit vijf lesdagen. Je legt de beide examens online af op zelfgekozen momenten. De tijd tussen de bijeenkomsten kan je gebruiken om het geleerde te laten bezinken en toe te passen in de praktijk.

    Trainingsmateriaal

    Het trainingsmateriaal bestaat uit de presentatie, een casus, opgaven, antwoordindicaties en e-learning. Ook is het lesboek The Change Manager’s Study Guide ter waarde van € 60 inbegrepen. De e-learning biedt oefeningen, handige filmpjes, proefexamens en allerlei documentatie omtrent verandermanagement. Let op: de lesmaterialen, het lesboek en de e-learning module zijn in het Engels. Wij hebben hiervoor gekozen omdat de APMG-examens vooralsnog alleen in het Engels beschikbaar zijn. De training wordt in het Nederlands verzorgd.

    Vervolgtrainingen ná Verandermanagement Fasttrack training

    Na het volgen van deze training kan je jouw kennis en inzichten verder verbreden in onze trainingen op het gebied van projectmanagement PRINCE2, IPMA of projectvaardigheden, programmamanagement, portfoliomanagement, risicomanagement, enzovoorts. Neem contact met ons op voor een vrijblijvend advies.


    Contact opnemen

     

     

     

    Wat wordt er in deze Verandermanagement Fasttrack training behandeld?

    Dag 1: Organisatieverandering: context en aanpak

    • Kennismaking
    • Verandering op organisatieniveau: context en aanpak
      • Inleiding verandermanagement en de context
      • Het Cynefin-model en verandering
      • Geplande versus ‘emergent change’
      • Systems Thinking
      • Organisatiecultuur
      • Krachtenveldanalyse om verandering te analyseren
      • Co-Design
    • Het Prosci ADKAR-model
    • Het Kotter-model
    • Agile veranderen
    • Het definiëren van je veranderstrategie
    • Mensen en verandering
    • Omgaan met verschillen tussen mensen inclusief MBTI
    • Aan de slag met eigen praktijkcases
    • Wrap-up

    Dag 2: Mensen, teams en leiderschap in verandering

    • Terugblik op dag 1
    • Mensen en verandering (vervolg)
    • Neuroscience in relatie tot verandering
    • Hoe mensen reageren op verandering: de verandercurve, het transitiemodel van Bridges, manieren om mensen te motiveren om te veranderen
    • De veranderformule van Beckhard & Harris
    • Leren en veranderen
    • Leiderschap in verandering en teams
    • Sleutelrollen in verandering
    • Leiderschap en psychologische veiligheid
    • Een netwerk van change agents opzetten
    • Organisatiecultuur
    • Ontwikkelen van een veranderteam
    • Stakeholders en communicatie
    • Stakeholders in beeld krijgen en analyseren
    • Door de dag heen aan de slag met eigen praktijkcases
    • Wrap-up

    Dag 3 Stakeholders betrokken houden en het werk van de changemanager

    • Terugblik op dag 2
    • Stakeholders en communicatie (vervolg)
    • Stakeholders in beeld krijgen en analyseren
    • Stakeholders betrokken houden bij de verandering
    • Communicatie: ontwikkelen belangrijkste boodschappen, kiezen vorm en kanalen en ontwikkelen van een communicatieplan.
    • Het werk van de changemanager
    • Bepalen van de impact van de verandering
    • Gap-analyse organisatie
    • Bepalen impact op stakeholders
    • Omgaan met weerstand in verandering
    • Meten van voortgang in verandering
    • Door de dag heen aan de slag met eigen praktijkcases
    • Wrap-up
    • Dag 4 Het opbouwen van momentum, verankeren van verandering en het bevorderen van leerprocessen
    • Terugblik op dag 3

    Dag 4 Het opbouwen van momentum en het verankeren van verandering

    • Terugblik op dag 3
    • Verankeren van verandering
    • Hefbomen voor verandering
    • Het momentum opbouwen en het omslagpunt vinden
    • Leerprocessen bevorderen in verandering
    • Leerproces met 9 stappen van Gagné
    • Het definiëren van leerdoelen (KSA’s)
    • Het evalueren van leerprocessen
    • Wrap-up

    Dag 5 Coachen en leerprocessen bevorderen in verandering en omgaan met conflicten

    • Terugblik op dag 4
    • Coaching in verandering
    • Actief luisteren
    • Effectief feedback geven
    • Coachen met het GROW-model
    • Effectief omgaan met conflicten in verandering
    • Omgaan met conflicten
    • Faciliteren van co-design
    • Practitioner examentraining
    • Wrap-up
    • Zelfgekozen tijd en plaats: Verandermanagement Foundation en Practitioner examen

    Dag 6

    Je hebt een jaar vanaf uitgifte van de examenvoucher om het Foundation en Practitioner examen af te leggen per proctor (online) examen.


     

     

     

    Het Verandermanagement Foundation en Practitioner examen

    Na afloop van de training in combinatie met het gedane huiswerk ben je voorbereid op het officiële APMG Change Management Foundation en het Change Management Practitioner examen. Foundation examen duurt 40 minuten en bestaat uit 50 multiple-choice vragen en is Engelstalig. Elke vraag is 1 punt waard. Je moet 25 punten of meer halen om te slagen. Dit is een gesloten boek examen.


    Het Practitioner examen duurt 2,5 uur en bestaat uit 80 gesloten vragen en is Engelstalig. Elke vraag is 1 punt waard. Je moet 40 punten of meer halen om te slagen. Dit is een open boek examen waarbij je het door ons geleverde lesboek mag gebruiken. APMG-International heeft de exameneisen opgesteld en is hiervoor verantwoordelijk.


    Forsa Advies kan deze examens voor je boeken. Je legt deze op Proctor basis (online) af. Lees meer over hoe het werkt op onze Proctor pagina. Normaal gesproken heb je een jaar de tijd om de examens op een tijdstip en locatie van jouw keuze af te leggen.

    Certificaat

    Je ontvangt een digitaal certificaat van deelname van Forsa Advies als je 75% van de training actief hebt meegedaan. De beide examens leveren elk een internationaal erkend, digitaal certificaat op basis van erkenning door APMG en de wereldwijde actieve organisatie voor professionals in verandermanagement: het Change Management Institute.


    Change Management accreditatie logoChange_management_institute_logo

     

     

     

    Wat kost deze Verandermanagement Fasttrack training?


    De trainingsprijs is € 2.940 per deelnemer. Dit is inclusief het officiële Change Management Foundation en Practitioner examen (samen ter waarde van € 755), lesmateriaal, een goede leslocatie met betaalbare parkeergelegenheid en een vergaderarrangement. Dit arrangement bestaat uit lunch, koffie, thee, water en frisdrank.


    De examendata vind je bij de lesdata van de geselecteerde training onder de tab ‘Startdata’.


    Alle prijzen zijn exclusief btw.

     

     

     

    Deze Verandermanagement Fasttrack training op locatie organiseren

    Deze training en de bijbehorende examens kunnen wij incompany verzorgen. Leslocatie, lesdata en lestijden in overleg. Ook is maatwerk mogelijk in de vorm van een casus op maat en/of het toevoegen van modules in vaardigheden en technieken. Vanaf vier deelnemers is het economisch om een incompany training te overwegen. Wij maken hiervoor graag een offerte.


    Offerte aanvragen

     

     

     

    Overzicht van Verandermanagement Fasttrack startdata

    Lesdata
    Locatie
     
    17 sep. tot 15 okt.

    Toon rooster
    17-09-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    24-09-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    01-10-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    08-10-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    15-10-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    Aristo Utrecht - Lunetten
    Brennerbaan 150 UTRECHT
    Inschrijven
    10 nov. tot 8 dec.

    Toon rooster
    10-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    17-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    24-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    01-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    08-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    Forsa Advies - Rijswijk
    Laan van Zuid Hoorn 31 RIJSWIJK
    Inschrijven
    10 nov. tot 8 dec.

    Toon rooster
    10-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    17-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    24-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    01-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    08-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    Aristo Utrecht - Lunetten
    Brennerbaan 150 UTRECHT
    Inschrijven
    10 nov. tot 8 dec.

    Toon rooster
    10-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    17-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    24-11-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    01-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    08-12-2025 09:00 - 17:00 uur training klassikaal
    Aristo Amsterdam
    Teleportboulevard 100 AMSTERDAM
    Inschrijven

     

     

     

    Reviews

    Lees reviews van eerdere deelnemers:


    • 7-10-2020 Martine Conclusion Implementation - Beoordeling: 8/10
      ik vond de opzet met boek, trainingsmap en elearning heel goed. inhoud geeft mooi overzicht van alle theorieen.

     

     

    • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

    Hulp nodig bij je keuze?


    Praat eens met onze opleidingsadviseur, we bespreken je persoonlijke situatie en kijken welke oplossing het gewenste resultaat geeft. Geheel vrijblijvend.
    Tanja van den Akker MBA
    “Het belangrijkste is weten wat je wilt bereiken, dan help ik je graag de weg naar dat doel te vinden.”
    Tanja van den Akker
    Logo Forsa Advies
    Forsa Advies B.V
    contact@forsa-advies.nl
    070-3970723
    Laan van Zuid Hoorn 31
    2289 DC, Rijswijk (Z-H)
    KvK 67839983
    BTW NL857194380B01


    Op de hoogte blijven?
    • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
    Over ons

    Onze visie
    Onze mensen
    Referenties
    Nieuws
    Evenementen

    Praktische informatie

    Inschrijfprocedure
    Trainingslocaties
    Algemene voorwaarden
    Privacy Statement

    Forsa Advies & TOPdesk

    Actueel

    Begin met projectmatig werken als een pro!
    Top 10 Verandermanagement Modellen

    Opleidingen & Trainingen

    AgilePM®
    BiSL®
    IPMA®
    ITIL®
    Lean
    COBIT®2019
    MSP®
    MoP®
    P3O®
    M_o_R®
    Spiral Dynamics
    PRINCE2®
    PRINCE2 Agile®
    Projectvaardigheden
    SAFe®
    Scrum
    Verandermanagement
    WISP®

    ©2025, Forsa Advies - Copyright Statements   Wijzig cookie instellingen
    • VOLG ONS:
    Scroll naar bovenzijde