Podcast: hoe veranderen we succesvol? – Vladimir Vuk

,


In deze aflevering ontdek je hoe verandermanagement project-, programma- en portfoliomanagement kan versterken én waarom juist de menselijke kant vaak het verschil maakt tussen succes en frustratie. Te gast is verandermanagementtrainer en -consultant Vladimir Vuk. Hij deelt praktische inzichten, belangrijke randvoorwaarden voor succesvolle verandering en herkenbare ervaringen uit zijn eigen praktijk.

 

Vladimir Vuk is geaccrediteerd trainer in PRINCE2 Project Management, PRINCE2 Agile, PRINCE2 Programme Management, PRINCE2 Portfolio Management én APMG Change Management. Daarnaast heeft hij ook zijn sporen in de praktijk verdient, bij onder meer IBM, de Louwman Groep, Holland Casino, Topdesk en de Kroatische Belastingdienst. Door de specialisatie van Vladimir in verandermanagement is dát het onderwerp waar we op in zoomen: hoe verander je succesvol? Oftewel, welke inzichten uit verandermanagement kunnen ons helpen om het versterken van project-, programma- en portfoliomanagement te bevorderen?

In deze podcast hoor je een geluidje dat duidt dat er meer informatie beschikbaar is:

  • 3:12 Non-core capability: een capability die geen onderdeel uitmaakt van het primaire (productie)proces van de organisatie. Een capability: een vermogen van de organisatie om iets te doen.
  • 6:30 Definities van PeopleCert© in aanvulling op:
    • Project. Definitie van PRINCE2 Project Management voor een project: een tijdelijke organisatie die is opgezet met als doel het opleveren van een of meer bedrijfsproducten volgens een overeengekomen business case.
    • Programma. Definitie van PRINCE2 Programme Management (MSP) voor een programma: een tijdelijke structuur die ontworpen is om meerdere samenhangende projecten en ander werk te leiden om geleidelijk eindresultaten te bereiken die voordelig zijn voor een of meer organisaties.
    • Portfolio. Definitie van PRINCE2 Portfolio Management (MoP): de totale investering van een organisatie (of een segment daarvan) in de veranderingen die nodig zijn om haar strategische doelen te bereiken.
  • 10:20 Maturity models oftewel volwassenheidsmodellen. Dit refereert aan Capability Maturity Models (CMM) genoemd. Dit zijn volwassenheidsmodellen waarin de volwassenheid van processen wordt gemeten om vast te stellen hoe volwassen een organisatie is in haar ontwikkeling op het betreffende vlak. Er zijn volwassenheidsmodellen op het gebied van projectmanagement maar bijvoorbeeld ook op het gebied van servicemanagement. Zie ook onze blog over volwassenheidsmodellen.
  • 11:13 Benefits: ook wel ‘baten’ of ‘opbrengsten’ genoemd. In sommigen methoden wordt ‘baten’ als te financieel gezien en benefits mogen ook niet-financieel zijn. Bijvoorbeeld meer genezen patiënten is een hele mooie benefit. In minuut 22 noemt Vladimir een aantal voorbeelden.
  • 14.38 Best practices: beschreven werkwijzen die zich hebben bewezen over organisaties heen.
  • 16.18 Kotter, Lewin, Bridges, SpiralDynamics, theory U Vladimir verwijst hier naar verschillende modellen op het gebied van verandermanagement. Klik op de linkjes om nadere info te lezen in blogs of om het betreffende boek te vinden. Of volg onze verandermanagementtraining waar deze modellen in worden behandeld.
  • 20:42 Blog Veranderen is Moeten, Willen en Kunnen.
  • 28:18 Community of Practice. Groepen mensen die samen inzichten, tools en slimme werkwijzen delen met betrekking tot hun vakgebied of een deel daarvan. Dit kan op het gebied van verandermanagement zijn maar bijvoorbeeld ook over Agile werken.
  • 29:28 Daniel Goleman is vooral bekend om zijn werk op het gebied van Emotionele Intelligentie.